O mnie

Dawno temu...

Jak to wszystko się zaczęło

Od kiedy pamiętam, czyli mniej więcej od momentu, kiedy skończyłam 5 lat, chciałam pracować w ochronie zdrowia i ratować ludzi.

W przedszkolu, kiedy Pani kazała nam narysować, kim zostaniemy w przyszłości, narysowałam pielęgniarkę… a raczej koślawego ludzika w spódniczce, z wielką strzykawką w ręce. 🙂

W szkole zawsze uwielbiałam biologię i chemię. W liceum marzyłam o tym, żeby zostać ratownikiem medycznym.

Moje życie zawodowe potoczyło się nieco inaczej. Dziś również pomagam ludziom. Dbam o to, by cieszyli się jak najlepszym zdrowiem i mogli dzięki temu żyć w pełni.

Dietetyka Wadowice

Moja przygoda z dietetyką

Trwa już prawie 15 lat…!

Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie otrzymałam tytuł magistra dietetyki.

Szybko przekonałam się, że to był dobry wybór. Pomaganie innym i zmienianie ich życia na lepsze to nie tylko mój zawód, ale też moja pasja, która daje mi mnóstwo radości i satysfakcji.

Kim jestem?

Kilka słów o mnie

Magda Handzlik dietetyk online

Od ponad 5 lat doradzam, jak skomponować skuteczną dietę

Na co dzień znajdziesz mnie tutaj:

Co jest dla mnie ważne

5 faktów na mój temat

1

Jestem zwolenniczką rozsądnego podejścia do diety, dlatego w moich jadłospisach zawsze znajdzie się miejsce na słodycze czy fast-foody.

2

Uwielbiam gotować, wymyślać nowe przepisy, a potem fotografować efekty, dlatego spora część mojego bloga oraz profilu w mediach społecznościowych, to przepisy na smaczne i zdrowe posiłki.

Jestem autorką ebooka „Jedz z głową”, w którym dzielę się moimi przemyśleniami na temat zdrowego odchudzania. Pokazuję historie moich podopiecznych, którym udało się schudnąć, a także dzielę się przepisami: Pobierz ebook.

4

Prywatnie ograniczam w swojej diecie mięso, ze względu na dobro planety. Promuję kuchnię zero waste, czyli taką, w której nic się nie marnuje.

5

Staram się być aktywna fizycznie i zachęcać do tego innych. Uwielbiam bieganie, jazdę na rowerze i pływanie. W wolnym czasie pochłaniam książki. Wiele z nich to pozycje o tematyce dietetycznej i psychodietetycznej.

Moja historia

Zmienianie świata trzeba zacząć od siebie

Jak to się stało, że ta lekko pulchna dziewczyna, która nienawidziła jakiegokolwiek sportu i gardziła zdrowym jedzeniem, sama zmieniła swoje nawyki i została dietetykiem? Przedstawiam Ci opowieść o mojej przemianie…

Od głodówek, parówek i nienawiści do sportu...

Zdrowe nawyki żywieniowe nie zawsze były moją mocną stroną. Ze sportem długo było mi nie po drodze, a w kuchni potrafiłam ugotować wodę na herbatę i zrobić kanapki z serem. Przez ponad 20 lat mojego życia moim ulubionym daniem były…

Jak zmieniłam swoje nawyki i zostałam dietetykiem

Proces zmiany był długi i stopniowy, ale sama decyzja o tym, że muszę to zrobić, była nagła. Pewnego dnia po prostu dotarło do mnie, że muszę to zrobić. Dla siebie, swojego zdrowia i lepszego samopoczucia. Nie dla kogoś, nie dlatego, żeby się komuś spodobać, nie dlatego, że…

A Ty? Masz za sobą jakieś przełomowe momenty, które zmieniły Twoje życie?
Bez trudu jesz zdrowo i uprawiasz sport? A może wciąż ciężko Ci wcielić w życie te zasady?
Nie musisz przechodzić tej drogi sama.
Pokażę Ci jak to zrobić!

Razem łatwiej

Buduj ze mną zdrową społeczność

BLOG

Jeśli szukasz ciekawostek dietetycznych i psychodietetycznych lub chcesz poczytać o sukcesach moich podopiecznych.

INSTAGRAM

Jeśli szukasz prostych i smacznych przepisów, inspiracji oraz motywacji do zmian w swoim życiu.

FACEBOOK

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie produkty warto włożyć do sklepowego koszyka, czy po jakie książki dietetyczne warto sięgnąć.